Zakres usług radcy prawnego

Świadczenie pomocy prawnej przez radcę prawnego obejmuje porady prawne, sporządzanie projektów umów, aktów prawnych, opinii prawnych, pism procesowych oraz reprezentowanie klientów w postępowaniach pozasądowych, w mediacji, reprezentowanie przed organami administracji publicznej oraz przed sądami powszechnymi, Sądem Najwyższym i sądami administracyjnymi. Radca prawny ma prawo sporządzania poświadczeń odpisów dokumentów za zgodność z okazanym oryginałem w zakresie określonym odrębnymi przepisami. Radca prawny świadczy kompleksową pomoc prawną, w tym doradztwo prawne wobec klientów indywidualnych i biznesowych. Radcy prawni udzielają pomocy prawnej m.in. w sprawach z prawa cywilnego, do których należą w szczegolności sprawy o nieruchomości, w zakresie prawa spadkowego, w tym o dział spadku, a także roszczenia z umów, windykacja należności, w sprawach w zakresie prawa pracy,w sprawach rodzinnych, w tym dotyczących alimentów, kontaktów z małoletnimi dziećmi i władzy rodzicielskiej, w sprawach ubezpieczeń społecznych, w sprawach dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej (w tym m.in. zakładanie spółek prawa handlowego), w sprawach związanych z egzekucją należności. Często przedmiotem działalności radców prawnych jest obsługa prawna przedsiębiorców, którym radcy prawni świadczą kompleksowe usługi prawne, reprezentując ich również w postępowaniu sądowym.

Radca prawny wykonuje zawód w ramach stosunku pracy, na podstawie umowy cywilnoprawnej, w kancelarii radcy prawnego oraz w spółkach: cywilnej, jawnej, partnerskiej, komandytowej lub komandytowo-akcyjnej. Wspólnikami w tych  spółkach mogą być m.in. adwokaci i radcowie prawni.  Radca prawny może udzielić dalszego pełnomocnictwa (substytucji) innemu radcy prawnemu, adwokatowi, prawnikowi zagranicznemu wykonującemu stałą praktykę w zakresie wynikającym z ustawy o świadczeniu przez prawników zagranicznych pomocy prawnej w Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Kancelaria w Pszczynie

Jeżeli poszukujesz profesjonalnej pomocy prawnej w Pszczynie lub okolicznych miejscowościach takich jak Bieruń, Lędziny, Czechowice-Dziedzice czy Goczałkowice-Zdrój, Kancelaria Radcy Prawnego Moniki Siwak-Kumor jest idealnym wyborem. Oferujemy kompleksowe usługi prawne dla klientów indywidualnych oraz przedsiębiorców, w tym w dziedzinach takich jak prawo gospodarcze, prawo nieruchomości, prawo rodzinne i wiele innych. Nasza kancelaria w Pszczynie szczyci się indywidualnym podejściem do każdego klienta, zapewniając rzetelne doradztwo i efektywne rozwiązania prawne dostosowane do Twoich potrzeb. Niezależnie od tego, czy jesteś z Pszczyny czy z sąsiednich miast, możesz liczyć na naszą profesjonalną obsługę i wsparcie w każdej sytuacji prawnej. Skorzystaj z naszej bogatej oferty i doświadczenia, aby zyskać pewność i spokój w każdej sytuacji prawnej.

 

Wynagrodzenie radcy prawnego

Opłaty za czynności radców prawnych wykonujących zawód w kancelariach radców prawnych lub w spółkach oraz zatrudnionych na podstawie umowy cywilnoprawnej ustala umowa z klientem. Wysokość wynagrodzenia radcy prawnego zależna jest od niezbędnego nakładu pracy, w szczególności poświęconego czasu na przygotowanie się do prowadzenia sprawy, liczby stawiennictw w sądzie, w tym na rozprawach i posiedzeniach, czynności podjętych w sprawie, w tym czynności podjętych w celu polubownego rozwiązania sporu, również przed wniesieniem pozwu, wartości przedmiotu sprawy, wkładu pracy radcy prawnego w przyczynienie się do wyjaśnienia okoliczności faktycznych istotnych dla rozstrzygnięcia sprawy, jak również do wyjaśnienia i rozstrzygnięcia istotnych zagadnień prawnych budzących wątpliwości w orzecznictwie i doktrynie, rodzaju i zawiłości sprawy oraz obszerności zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego. Wysokość opłat za czynności radców prawnych przed organami wymiaru sprawiedliwości  i stawki minimalne opłat za czynności radców prawnych określa Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości w sprawie opłat za czynności radców prawnych z dnia 22 października 2015 r. (tj. z dnia 3 stycznia 2018 r. Dz.U. z 2018 r. poz. 265).

 

Radca prawny Monika Siwak-Kumor

Radca prawny Monika Siwak-Kumor świadczy usługi prawne na podstawie umów zlecenia wobec klientów indywidualnych i biznesowych, w tym spółek kapitałowych i osobowych. Pomoc prawna radcy prawnego Moniki Siwak-Kumor obejmuje udzielanie porad prawnych, sporządzanie opinii prawnych, projektów umów i innych dokumentów, jak również reprezentowanie klientów w postępowaniach sądowych przed sądami administracyjnymi oraz przed Sądem Najwyższym i przed sądami powszechnymi. Zakres usług radcy prawnego obejmuje m.in. prawo cywilne, prawo spadkowe, prawo rodzinne, prawo upadłościowe, prawo pracy i prawo gospodarcze.

Radca Prawny Monika Siwak-Kumor świadczy pomoc prawną klientom zamieszkującym na terenie całej Polski, w szczególności z województwa śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Najczęściej usługi prawne są świadczone przez radcę prawnego osobom fizycznym i przedsiębiorcom z Pszczyny, Czechowic-Dziedzic, Bielska-Białej, Tychów, Bierunia, Lędzin i okolic. Radcę prawnego Monikę Siwak-Kumor cechuje profesjonalizm, zaangażowanie w powierzone jej sprawy i indywidualne podejście do klientów. Radca prawny stara się znajdować najlepsze rozwiązania prawne dla swoich klientów. Wynagrodzenie za udzielona pomoc prawną jest ustalane indywidualnie w zależności m.in. od nakładu pracy, w szczególności poświęconego czasu, liczby stawiennictw w sądzie, czynności podjętych w sprawie, wartości przedmiotu sprawy, rodzaju i zawiłości sprawy.

Kancelaria radcy prawnego współpracuje w szczególności  z adwokat Dorotą Tiszbierek, która zastępuje w razie potrzeby radcę prawnego  Monikę Siwak-Kumor przed sądami w sprawach cywilnych, o rozwód, alimenty, podział majątku, spadkowych, ubezpieczeniowych i pracowniczych. Kancelaria korzysta z pomocy radców prawnych i adwokatów z wieloletnim doświadczeniem.

Radca prawny Monika Siwak-Kumor jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W 2011 roku ukończyła aplikację radcowską, zdała egzamin radcowski i jest wpisana na listę radców prawnych prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Katowicach.

Radca prawny Monika Siwak-Kumor nabywała doświadczenie zawodowe odbywając praktyki w Delegaturze Ministerstwa Skarbu Państwa w Katowicach, dziale prawnym Banku Ochrony Środowiska S.A. – Oddział w Katowicach, Studenckiej Poradni Prawnej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, kancelariach radcowskich, adwokackich oraz podatkowych. Radca prawny Monika Siwak-Kumor posiada wieloletnie doświadczenie zarówno w obsłudze prawnej klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców, w tym spółek kapitałowych i osobowych, a także spółdzielni mieszkaniowych oraz samorządowych zakładów budżetowych.

Radca prawny Monika Siwak-Kumor specjalizuje się w prawie cywilnym, w tym spadkowym, mieszkaniowym, nieruchomości, a także w prawie rodzinnym, w szczególności w sprawach o rozwód i alimenty, w prawie pracy i ubezpieczeń społecznych, w prawie gospodarczym i przewozowym, jak również w prawie upadłościowym, zwłaszcza w sprawach o upadłość konsumencką. Przedmiotem usług prawnych radcy prawnego Moniki Siwak-Kumor są również sprawy umów frankowych i związane z tym postępowania sądowe o zapłatę przeciwko bankom i wnoszone przez banki przeciwko frankowiczom.

 

Radca prawny Paweł Kumor

Radca prawny Paweł Kumor współpracuje z radcą prawnym Moniką Siwak-Kumor. W 2013 roku ukończył aplikację radcowską, zdał egzamin radcowski  i został wpisany na listę radców prawnych prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Katowicach. Radca prawny Paweł Kumor ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz podyplomowe studia z zakresu wyceny i gospodarki nieruchomościami Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Radca prawny Paweł Kumor jest doktorantem na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katedrze Prawa Cywilnego i Prywatnego Międzynarodowego. Specjalizuje się w prawie handlowym, gospodarczym, przewozowym, samorządowym, mieszkaniowym, prawie nieruchomości i spółek handlowych, prawie spółdzielczym oraz w prawie spadkowym. Zdobywał doświadczenie zawodowe w kancelariach radcowskich, w biurze poselskim, a obecnie prowadząc obsługę prawną jednostki samorządu terytorialnego. Radca prawny Paweł Kumor biegle włada językiem angielskim oraz językiem rosyjskim w stopniu komunikatywnym.